Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Inspirator TPP

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Aleksandra Siwecka / MJANMAR

Aleksandra Siwecka / MJANMAR

Mając 18 lat wyjechała do Anglii, by studiować wymarzony International Event Management na Uniwersytecie w Brighton. Po 5 latach stęskniona za słońcem przeniosła się do Hiszpanii, aby podszkolić hiszpański i spróbować swoich sił jako tłumacz. Od 2014 roku skutecznie zdrapuje kolejne kraje na mapie świata-zdrapce, pływając na statkach pasażerskich jako Tłumacz/Rezydent. W 2016 roku zakończyła przygodę ze statkami Costa po Rejsie Dookoła Świata, podczas którego odwiedziła jedno z najbardziej tajemniczych miejsc na Ziemi – Wyspę Wielkanocną. Jest wielką fanką Australii i Nowej Zelandii, do których powróciłaby bez wahania.

"Jednym z najbardziej fascynujących krajów południowo-wschodniej Azji okazał się dla mnie Mjanmar.

W porównaniu z Tajlandia czy Wietnamem, gdzie turystyka jest bardzo dobrze rozwinięta, Mjanmar to błyszczący niewinnością rubin na mapie (rubin dlatego, że znajdują się tam jego złoża). Po wielu latach za ciężka kurtyną, Mjanmar w końcu otworzył dla nas swoje drzwi. Połyskujące złotem pagody oraz niesamowicie otwarci i życzliwi ludzie to dwie najbardziej interesujące cechy tego miejsca. Podczas mojej wycieczki do Mandalay nauczyłam się o zwyczajach i skromnym życiu mnichów (każdy mężczyzna w pewnym momencie swojego życia zostaje mnichem, dopiero później czas na małżeństwo) i miałam ogromne szczęście podziwiać widok ze wzgórza Mandalay.

Jeżeli chcecie zwiedzić autentyczne miejsce bez Hiltonów i Sheratonów zasłaniających widoki, gorąco polecam Mjanmar. Nie wiadomo, jak długo pozostanie tak nienaruszony.

– Aleksandra Siwecka