Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel

  • Inspirator TPP

    Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.

Strona Główna » Inspiratorzy » Agnieszka Ruda / BALI

Agnieszka Ruda / BALI

Ekonomistka z zawodu, mocno osadzona w liczbach, „pochłaniaczka” książek i fanka dobrej muzyki. Od 2010 roku stale podróżuje. W 2017 r. w końcu znalazła swoje miejsce na świecie – indonezyjską wyspę BALI. Z zamiłowania płetwonurek. Uwielbia siedzieć pod wodą, a obserwowanie podwodnego życia to jej największa pasja. Na Bali ma zaprzyjaźnione centrum nurkowe Nemo Divers Bali. Zawsze chciała dużo podróżować. Pierwszy wyjazd był chęcią oderwania się od codzienności i odreagowania stresu. Kupiła bilety, spakowała i w pięć minut poleciała na Dominikanę. Po powrocie zrobiła kurs płetwonurka i od tamtej pory rozwija swoją podwodną pasję. Każda jej podróż jest czymś inspirowana, np. na Maltę w 2011 roku poleciała po przeczytaniu książki Tima Willocksa „Religia”. Na Bali znalazła się po obejrzeniu filmu „Eat, Pray Love”.

"Pemuteran to oddalona od turystycznego zgiełku mała wioska w północno-zachodniej części Bali. Piękna, czarna, piaszczysta plaża usiana kilkoma niewielkimi ośrodkami wypoczynkowymi, restauracjami i centrami nurkowymi. To moje miejsce na ziemi.

Ktoś mądry powiedział, że najlepszym uczuciem na tej planecie jest czuć spokój duszy. Żadnego stresu, strachu i nieustannego rozmyślania – po prostu spokój. Ja czuję go właśnie tam. Bali w wyobrażeniu większości z nas jest rajem turystycznym dostępnym dla wybranych. To nie jest prawda. Bali to zwyczajne miejsce, zwyczajni ludzie, żyjący zgodnie ze swoją religią i tradycją. Bali to cudowna przyroda, słońce, ale również codzienność usiana problemami.”

– Agnieszka Ruda

Więcej na blogu TravelPP „Prawdziwe życie na Bali”