Od 18 czerwca 2012 jesteśmy strategicznym partnerem TUI Poland w organizowaniu wyjazdów Incentive Travel
Poznaj naszych inspiratorów, posłuchaj ich opowieści o miejscach, które zwiedzili, ludziach, jakich poznali, doświadczeniach, jakie wynieśli ze swoich podróży, obejrzyj ich zdjęcia, zainspiruj się.
Od lat prowadzi trekkingi górskie na całym świecie i krajoznawstwo. Prowadzi szkolenia z turystyki górskiej zimowej i letniej. A na co dzień uprawia zdrowe gotowanie i przetwory domowej roboty. Swój raj na ziem znalazła w Furmanowej, skąd planuje i resetuje się przed kolejnymi wyprawami.
Zdjęcie i relacje ze swoich wypraw zamieszcza na FB @kasia.jamroz.14 lub @WariantS
Wystarczy z centrum Zakopanego, skierować się ulicą Nowotarską w stronę Krakowa, by po około 15 minutach osiągnąć most na rzece Zakopiance i wzdłuż doliny spacerować przysiółkiem willowym – Tatary. Tuż za nim skierować się trochę stromiej w górę, ulicą Ciągłówka. Tutaj już w ogóle nie poczujecie, że jesteście w mieście, niebawem skończy się asfalt i zacznie się prawdziwy off-road. Dużo tutaj starych góralskich chałup. Za domostwami ciągną się pasmowo pola, łąki, pasą się owce, krowy i kury na wolnym wybiegu! Po kilku zakrętach, kiedy osiągniecie odpowiednią wysokość, otworzy się przed Wami rozległa panorama Tatr. A najbliżej będzie symbol Zakopanego – Giewont. Warto na tych wysokich łąkach znaleźć kilka chwil na odpoczynek i prawdziwą ucztę dla oczu i duszy. Tylko niezbyt długo, ponieważ przed Wami jeszcze dobra godzinna wędrówka. Drogę można skrócić, wybierając dobrze widoczne ścieżki między miedzami, pastwiskami. Trzymajcie azymut na maszt na Gubałówce, doskonale widoczny z całej trasy. Tak oto dojdziecie do asfaltowej dogodnej drogi, zwanej Gubałowko-stradą. Po takim spacerze, warto na szczycie posilić się w jednej z góralskich karczm, następnie spokojnym spacerowym krokiem udać się dalej asfaltem, a po 20 minutach znajdziecie się na Butorowym Wierchu. To ostatnia szansa na panoramę Tatr z krzesełek wyciągu, którego dolna stacja znajduje się praktycznie w Zakopanem, wystarczy wsiąść w lokalnego busa i za 10 minut jesteście na Krupówkach.”
– Kasia Jamróz
Gubałówka jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. To znakomita baza wypadowa do podhalańskich miejscowości, w tym Witowa, Poronina, Chochołowa i Butorowego Wierchu. Kasia Jamróz radzi trekkingowcom, aby zrezygnowali z obleganych szlaków turystycznych na rzecz mniej znanych ścieżek biegnących południowymi zboczami góry. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na szlak „Ceperski”, który biegnie przez Polanę Szymaszkową. To doskonałe miejsce dla rowerzystów i osób, uprawiających nordic walking. Wytyczono 5 tras, różniących się poziomem trudności i długości, dzięki czemu możesz dopasować wyprawę do swoich możliwości.
Na wakacje warto wyjechać późną wiosną, wówczas polany pokryte są dywanami krokusów. Co można robić podczas wycieczki na Gubałówkę z Travel PP? Jeśli chcesz trochę odpocząć, wybierz się do jednej z karczm lub restauracji. Podczas spaceru możesz podziwiać piękne widoki. W okresie wakacyjnym możesz wybrać się na koncert.
Ma wysokość 1126 m, ze szczytu rozpościera się malowniczy widok na Tatry i pasmo Babiogórskie. Kasia Jamróz przypomina, że na górę można dostać się nie tylko pieszo i kolejką linowo-terenową, lecz także wyciągiem krzesełkowym. Na zmotoryzowanych czeka też kilka parkingów, należy jednak pamiętać, że nie da się bezpośrednio dojechać na taras widokowy. Auto zostawiamy nieco wcześniej, w pobliżu dolnej stacji kolejki. Jeśli masz psa, możesz zaplanować wspólny wyjazd na Gubałówkę z Travel PP. Wystarczy, że założysz czworonogowi smycz i kaganiec.